SZKOŁA
Nasza szkoła
Rozdanie nagród Piknik Militarno - Motoryzacyjny
Wyjazdy i rekreacja
Piknik
Uroczyste apele w szkole
Asysta przy uroczystościach
Jesteśmy wszędzie

Aktualności

  • Nowy plan lekcji
  • ZNÓW IDĄ ŚWIĘTA
  • WALBACHOWSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Przypominamy, że od dnia 08.02.2018r obowiązuje nowy plan lekcji dostępny na stronie internetowej  >>> PLAN LEKCJI<<<

Read More

„Znów idą święta”

Pod takim tytułem odbyły tegoroczne Jasełka w Zespole Szkół im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Karczewie.  Tym razem nie były to jednak tradycyjne jasełka, ale przepełniona żartem humoreska na temat piekła, nieba oraz jednego z tradycyjnych domów,  posiadająca „drugie dno”, z którego wyłaniają się wartości wyższe, takie jak: walka dobra ze złem, zanik idei świąt oraz zwrócenie się świata ku materializmowi. Aktorzy świetnie wcielili się w swoje role oddając wiernie charaktery granych przez nich postaci.  Charyzmatyczny Boruta oraz Lucyfer to czołowe figury tego przedstawienia, starające się zniweczyć święta.  Na odsiecz ludziom przychodzą oczywiście anioły, Mikołaj, a nawet śmierć. Przedstawienie składające się z kilku scen, kończy się oczywiście zwycięstwem dobra nad złem, a Boruta zostaje skazany na wygnanie z piekła na ziemię otwocką. Nie trafia tam jednak samodzielnie, a w asyście  mafiozów i ojca chrzestnego. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami w wykonaniu nauczycieli oraz uczniów.

Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie z wielkim zaangażowaniem podeszli do tego przedsięwzięcia przygotowując scenki oraz zdobywając wszelkie atrybuty potrzebne aktorom. Aranżacją przedstawienia oraz dekoracją zajęły się nauczycielki Alicja Świerlikowska oraz Ilona Łukasik. Podziękowania za nieocenioną pomoc należą się także panu Robertowi Guziejko oraz Grzegorzowi Zakrzewskiemu. Jest to po listopadowym, bardzo wartościowym i udanym, wyjeździe szkoły do Kotliny Kłodzkiej na obóz językowy Euroweek (byliśmy pierwsi w gminie!) oraz wspólnym kolędowaniu na rynku w Karczewie, kolejny przykład na to, iż uczniowie Zespołu Szkół w Karczewie są aktywni, chętni do podejmowania wszelkich inicjatyw oraz utalentowani.

ZDJĘCIA

Read More

Tradycja śpiewania kolęd i pastorałek jest nieodłącznym towarzyszem okresu Świąt Bożego Narodzenia. W jego niezwykle radosny świąteczny klimat wprowadzili nas uczniowie naszej szkoły podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Karczewie. W dniu 16 grudnia br. na Rynku Zygmunta Starego zabrzmiały kolędy w wykonaniu naszych uczniów: Adriany Stan, Barbary Suwały, Anny Dymowskiej, Marty Szostak, Damiana Matysiaka, Bartosza Kościanka, Brajana Trzaskowskiego i Oskara Seroczyńskiego. Uczniów do występu przygotowała p. Magdalena Daniel.

ZDJĘCIA

Read More

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

____FILM__

przysiega

Sprawdź pogodę

25°
-3°
°F°C
Cloudy
Humidity: 76%
7 mph
Tue
Mostly Cloudy
25 | 35
-3 | 1
Wed
Partly Cloudy
24 | 38
-4 | 3

Gości na stronie

Odwiedza nas 258 gości oraz 0 użytkowników.