SZKOŁA
Rozdanie nagród Piknik Militarno - Motoryzacyjny
Nasza szkoła
Piknik
Wyjazdy i rekreacja
Uroczyste apele w szkole
Na praktykach
Asysta przy uroczystościach
Jesteśmy wszędzie

Aktualności

  • POŻEGNANIE GEN. BRYG. JULIANA POBÓG FILIPOWICZA
  • Uroczystość Patriotyczna z okazji 79. Rocznicy Agresji Sowieckiej na Polskę
  • Narodowe czytanie 2018

13 września 2018 r. w dniu 123 urodzin generała odbył się pierwszy z honorami należnymi wielkiemu dowódcy, pogrzeb śp. gen. bryg. Juliana Pobóg Filipowicza.

Uroczystości pogrzebowe nie mogły odbyć się bez obecności naszych uczniów, którzy godnie reprezentowali szkołę w tej podniosłej chwili.
Jesteśmy dumni i zaszczyceni faktem, że mogliśmy uczestniczyć w uroczystości pogrzebowej Wielkiego Polaka, który zapisał się w historii walki o Niepodległą Polskę.

Read More
OBCHODY 79 ROCZNICY AGRESJI ZSRR NA POLSKĘ
W niedzielę 16 września w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Otwocku została odprawiona msza św. w intencji ofiar zamordowanych w Katyniu. We mszy św. uczestniczyli uczniowie otwockich szkół, poczty sztandarowe, kombatanci oraz przedstawiciele władz samorządowych, a głównym organizatorem w/w uroczystości była nasza szkoła, która w kwietniu objęła patronat nad pomnikiem.
Na początku uroczystości odśpiewano hymn państwowy, następnie swoje przemówienie wygłosiła Dyrektor ZS w Karczewie – p. Ewa Kowalik oraz przedstawiciele władz samorządowych.
Apel pamięci odczytał – Damian Matysiak,  następnie władze Otwocka, Karczewa, powiatu , szkół, instytucji i orgaznizacji złożyły wieńce pod pomnikiem. Uroczystość prowadzili: Konrad Jasiewicz i Kacper Śrama.
Wszystkim  uczniom zaangażowanym w to przedsięwzięcie nie wymienionym z nazwiska, serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i pracę podczas organizacji uroczystości.
 

>>> ZDJĘCIA <<<

Read More

W minioną sobotę 8 września uczniowie naszej szkoły zebrali się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Otwocku oraz Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Karczewie, aby odczytać "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Narodowe czytanie odbyło się pod honorowym patronatem pary prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser - Dudy. Ważność wydarzenia podreśla fakt, iż sto lat temu Polska odzyskała niepodległość, o której marzyli bohaterowie powieści. Uczniowie klas mundurowych Narodowe Czytanie w Otwocku rozpoczęli od wojskowej musztry i odśpiewania hymnu. Natomiast uczniowie klas cywilnych w Bibliotece w Karczewie czytali naprzemiennie wraz ze zgromadzonymi gośćmi fragmenty "Przedwiośnia", informacje o życiu i twórczości St.Żeromskiego, a także oglądali fragmenty ekranizacji dzieła.

Opiekę nad uczniami w Otwocku sprawowała p. Ewa Kardasiewicz. W Karczewie uczniowie uczestniczyli w wydarzeniu pod opieką p. Agnieszki Szokało.
fot. Robert Beller i MGBP w Karczewie

>>> ZDJĘCIA <<<

Read More

MENU POMOCNICZE

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

____FILM__

przysiega

Sprawdź pogodę

79°
26°
°F°C
Sunny
Humidity: 48%
7 mph
Thu
Sunny
55 | 82
12 | 27
Fri
Sunny
59 | 80
15 | 26

Gości na stronie

Odwiedza nas 388 gości oraz 0 użytkowników.