AKTUALNOŚCI

zyczenia

W niedzielę 9 grudnia 2018 r. odbył się Mikołajkowy Zawrót Głowy dla Michała Wielgomasza - wspaniałego chłopaka, absolwenta klasy mundurowej ZSEG Otwock, strzelca JS 1019 "Fromczyn". Nasza młodzież "budziła kolegę ze śpiączki" jak tylko mogła, razem z całą rzeszą ludzi Dobrej Woli o Wspaniałych Sercach. Szkolny Klub Wolontariatu przygotował własnoręcznie upieczone i przyozdobione pierniczki, uczniowie poszczególnych klas upiekli pyszne ciasta, jeszcze inni swoją obecnością i wspólną zabawą wspomogli akcję. Cały dochód ze zbiórki został przekazany organizatorom, którzy po akcji przekazali cudowną informację o zebraniu prawie 13 tys. zł. Jesteśmy dumni, że tak wiele osób niesie bezinteresowną pomoc i dzieli się tym co ma najcenniejsze - dobrym sercem. 
Wszystkim zaangażowanym w świąteczne dzieło pomocy dla Michała serdecznie dziękują opiekunki SU M. Daniel i A. Szokało.

Fot. Kornatowski, Łukasik, Dąbkowski

>>> ZDJĘCIA <<<

Okres przedświąteczny to czas, gdy odbywa się wiele akcji charytatywnych. Z tej okazji SU naszej szkoły w okresie od 20.11 do 10.12 przeprowadził akcję "Podaruj dziecku misia". Dzięki hojności naszych uczniów i nauczycieli wiele misiów trafiło do podopiecznych RCPR w Otwocku. 18 grudnia br. przedstawiciele SU naszej szkoły w składzie: Adriana Stan, Barbara Suwała, Maryana Choriny oraz Tomasz Bąk, pod opieką p. Magdaleny Daniel odwiedzili podopiecznych RCPR w Otwocku by przekazać im świąteczne podarunki. Dzieci serdecznie przywitały Mikołaja i Śnieżynki, a w podziękowaniu za prezenty częstowały pysznym sernikiem i gorącą herbatą.

>>> ZDJĘCIA <<<

Dnia, 28. 11. 2018 r. klasy II i III naszego Technikum pod opieką p. Magdaleny Daniel i p. Ewy Kardasiewicz odwiedziły gimnazjalistów i uczniów szkoły podstawowej w Karczewie.
Celem spotkania było zapoznanie młodzieży z innowacją pedagogiczną- Model organizacyjno - programowy kształcenia młodzieży szkolnej na potrzeby bezpieczeństwa narodowego i obrony narodowej, który realizuje w naszej szkole mjr rez. WP Janusz Nosal.
Uczniowie zaprezentowali młodszym kolegom pokaz musztry, samoobrony i działań prewencyjnych. Opowiadali również o swojej działalności w Jednostce Strzeleckiej "Strzelec" 1019 im. Żołnierzy AK IV Rejon Fromczyn i o tym jak wiele radości, i dumy przynosi im to , że przez tę organizację proobronną mogą służyć Polsce i Polakom.
Młodsi koledzy i koleżanki z uwagą i podziwem obserwowali "Strzelców" , chętnie uczestniczyli w zadaniach i ćwiczeniach zaproponowanych przez naszych uczniów.
Cały dzień upłynął nam w miłej atmosferze.

>>> ZDJĘCIA <<<

11 grudnia 2018r. pluton dzielnych młodych ludzi klas wojskowo-sportowych biorących udział w projekcie innowacji pedagogicznej "Model organizacyjno-programowy- kształcenia młodzieży szkolnej na potrzeby bezpieczeństwa narodowego i obrony narodowej” uczestniczył w szkoleniu strzeleckim na obiekcie strzelnicy bojowej FSO Żerań w Warszawie. Uczniowie naszej szkoły wykonali strzelanie nr 1 na celność i skupienie do celu figura bojowa 23 p (popiersie z pierścieniami) z odległości 100 m. Liczba nabojów-5. Postawa strzelecka leżąc . Czas strzelania nieograniczony. Należy dodać,że program szkolenia tej innowacji w naszej szkole, jest o wiele bogatszy niż program MON(tzw. pilotaż).Tam uczniowie uczestniczący w programie nie mogą strzelać z broni bojowej(zakaz). Nasi uczniowie uczestniczący w Naszej innowacji mogą. Najlepszym strzelcem w dniu dzisiejszym okazał się Żuraw-Sikora Maksymilian z klasy 1 technik spedytor. Gratulujemy. Foto. G. Szot

>>> ZDJĘCIA <<<

MENU POMOCNICZE

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31