AKTUALNOŚCI

wolne miejsca

Drodzy Kandydaci, 
Informujemy o wolnych miejscach w Technikum i Szkole Branżowej I stopnia w Zespole Szkół w Karczewie. 
Serdecznie zapraszamy!

Godziny otwarcia sekretariatu

To już po raz trzeci nasza szkoła, we współpracy z wieloma instytucjami oraz jednostkami wojskowymi (Dowództwem Garnizonu Stołecznego Warszawa – 10 Pułk Samorządowy, Stowarzyszeniem Lotników Polskich, Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego z Radomia, strażą pożarną (OSP Karczew i OSP Otwock Wielki), ośrodkami pomocy ratowniczej oraz pojazdami cywilnymi, klubami motoryzacyjnymi oraz sponsorami w dniu 9 czerwca (w zeszłą sobotę), zorganizowała piknik motoryzacyjno-obronny.

Ten upalny dzień prowadzące konferansjerkę panie Magdalena Daniel, Ilona Łukasik oraz Agnieszka Szokało rozpoczęły około godziny 10.00 uroczystym przywitaniem zaproszonych gości. Przedstawiły one harmonogram pikniku, obfitujący w wiele atrakcji, np. prezentację sprzętu wojskowego, pokaz tresury i umiejętności psów z Wojskowego Ośrodka Farmacji i Techniki Medycznej w Celestynowie, przejazdy samochodami terenowymi, szkolne zawody motoryzacyjne, w których sędzią głównym była pani Grażyna Szot, a wszystkie miejsca na podium zajęli uczniowie naszej szkoły. Nie zabrakło również pokazu samochodu służbowego inspektoratu drogowego.

Przy temperaturze przekraczającej 30ᴼC, pod okiem pana Janusza Nosala i przy wsparciu pana Piotra Błaszczaka, pani Moniki Gładysz oraz pana Igora Podeszfińskiego, odbyły się tego dnia liczne zawody sportowo-obronne klas mundurowych powiatu otwockiego o puchar Komendanta WKU Garwolin, który został zdobyty przez uczniów naszej szkoły! Zgromadzeni goście, rodzice oraz pozostali uczniowie dopingowali uczestników wszystkich konkurencji, a zasłużyli oni na podziw ze względu na niezłomnego ducha walki, towarzyszącego im np. podczas biegu w pełnym umundurowaniu i wyposażeniu żołnierza, niesieniu i biegu z rannym, a także rzucie granatem i czołganiu. Wykazali się też dobrym okiem w konkurencji strzeleckiej, a dobra passa naszych uczniów sprawiła, że zwyciężyli również i tę konkurencję!

Niestety szczęście opuściło naszych uczniów, gdy zmierzyli się oni z nauczycielami oraz gośćmi – panem Łukaszem Płaczkiem i Jakubem Stefaniakiem oraz przedstawicielem Strażaków w konkurencji przeciągania liny. Tutaj przewagę, choć nieznaczną, mieli dorośli! Z resztą nie to było najważniejsze w tych zmaganiach. Chodziło o dobrą zabawę, której z pewnością nie zabrakło.

Niesamowitą atrakcję pikniku stanowiły śmigłowce, które w tym roku znalazły swoje miejsce na boisku szkolnym i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Można było wejść do środka maszyn, przyjrzeć się kokpitom oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Przybyli na naszą imprezę goście ze Stowarzyszenia Lotników Polskich byli niezmiernie zadowoleni z zaproszenia, aktywnie uczestniczyli w uroczystości wręczając puchary, medale oraz nagrody uczniom za poszczególne konkurencje. Wyrazili również chęć dalszej współpracy z naszą szkołą, z czego się bardzo cieszymy.

Młodsi uczestnicy pikniku też znaleźli na nim coś dla siebie. Przygotowaliśmy dla nich konkurs na najładniejszy rysunek z podobizną naszej maskotki szkolnej – niedźwiedzia Wojtka. Dzieci narysowały bardzo ładne prace, a jury wyłoniło zwycięzców. Miejsce jednak nie grało roli, gdyż i tak każdy uczestnik otrzymał nagrodę w tym konkursie. Piknik nie obył się także bez malowania twarzy oraz baniek mydlanych.

O oprawę muzyczną zadbali uczniowie z klasy III technikum pod kierownictwem Mateusza Ponceleusza, a o to, by nikt nie wyszedł głodny z pikniku zadbały osoby przy następujących stoiskach: z grillem, ciastem, grochówką i bigosem (własnoręcznie wykonanymi przez rodziców, uczniów 
i pracowników naszej szkoły). Wszystko było bardzo smaczne i pieczołowicie przygotowane. Niespodzianką na tegorocznym pikniku była dostawa pizzy z otwockiego „Biesiadowa”.

Punkt kulminacyjny imprezy przypadł na godz. 13.00, kiedy to nastąpiło ogłoszenie wyników poszczególnych konkurencji połączone z rozdaniem pucharów, medali, a także nagród rzeczowych za miejsca na podium w poszczególnych konkurencjach oraz uroczystym zakończeniem kolejnego pikniku w naszej szkole.

Dziękujemy wszystkim gościom, sponsorom, rodzicom, uczniom, pracownikom szkoły, prasie, telewizji, oraz instytucjom, które przyjęły od nas zaproszenie na piknik. Pamiętamy także 
o wdzięczności dla wszystkich, których nie wymieniliśmy, a bez których nie byłoby ładu i porządku oraz przepływu informacji w to upalne sobotnie przedpołudnie i tym, którzy swoim zaangażowaniem w organizację pikniku pokazali, że ta jedyna tego typu impreza w okolicy może być bardzo udana!

Opracowały: Ilona Łukasik i Agnieszka Szokało

>>> ZDJĘCIA <<<

Film na pierwszy rzut oka wydaje się tylko ciągiem obrazów, dźwięków, za pośrednictwem których opowiadana jest pewna historia. Widzimy grających aktorów, słyszymy muzykę i dźwięki – to jednak wierzchołek góry lodowej. Oglądając film, patrzymy na efekt długofalowych i skomplikowanych prac wielu osób.

16 maja w naszej szkole gościliśmy Panią Marię Wiśnicką – reżysera filmów dokumentalnych, która w bardzo ciekawy sposób opowiadała nam jak wygląda praca reżysera filmowego, o tym jak przy pomocy setek fotografii i rysunków powstają wspaniałe filmy dokumentalne.

Zwieńczeniem prelekcji był film pt. „ płk Kazimierz Bąbiński” w reżyserii p. Marii Wiśnickiej, który doskonale wpisuje się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

>>> ZDJĘCIA <<<

8 czerwca uczniowie klas mundurowych w składzie: Rafał Najman, Damian Matysiak, Marcin Napieralski, Anna Dymowska, Arkadiusz Kruszewski, Brajan Trzaskowski, Tomasz Lewandowski oraz Jakub Wedelsted gościli na Pikniku Rodzinnym w Miejskim Przedszkolu „Grymuś „ w Otwocku. „Strzelcy” JS 1019 IV Rejon Fromczyn zaprezentowali musztrę pod dowództwem Rafała Najmana a następnie pierwszą pomoc przedmedyczną.

Przedszkolaki były bardzo aktywne podczas pokazu pierwszej pomocy, chętnie uczestniczyły w ćwiczeniach, a atrakcją stały się nosze i pokaz musztry tatusiów pod dowództwem „Strzelca” - Rafała Najmana.

Popołudnie upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze.

MENU POMOCNICZE

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31