AKTUALNOŚCI

Przypominamy, że od dnia 08.02.2018r obowiązuje nowy plan lekcji dostępny na stronie internetowej  >>> PLAN LEKCJI<<<

„Znów idą święta”

Pod takim tytułem odbyły tegoroczne Jasełka w Zespole Szkół im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Karczewie.  Tym razem nie były to jednak tradycyjne jasełka, ale przepełniona żartem humoreska na temat piekła, nieba oraz jednego z tradycyjnych domów,  posiadająca „drugie dno”, z którego wyłaniają się wartości wyższe, takie jak: walka dobra ze złem, zanik idei świąt oraz zwrócenie się świata ku materializmowi. Aktorzy świetnie wcielili się w swoje role oddając wiernie charaktery granych przez nich postaci.  Charyzmatyczny Boruta oraz Lucyfer to czołowe figury tego przedstawienia, starające się zniweczyć święta.  Na odsiecz ludziom przychodzą oczywiście anioły, Mikołaj, a nawet śmierć. Przedstawienie składające się z kilku scen, kończy się oczywiście zwycięstwem dobra nad złem, a Boruta zostaje skazany na wygnanie z piekła na ziemię otwocką. Nie trafia tam jednak samodzielnie, a w asyście  mafiozów i ojca chrzestnego. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami w wykonaniu nauczycieli oraz uczniów.

Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie z wielkim zaangażowaniem podeszli do tego przedsięwzięcia przygotowując scenki oraz zdobywając wszelkie atrybuty potrzebne aktorom. Aranżacją przedstawienia oraz dekoracją zajęły się nauczycielki Alicja Świerlikowska oraz Ilona Łukasik. Podziękowania za nieocenioną pomoc należą się także panu Robertowi Guziejko oraz Grzegorzowi Zakrzewskiemu. Jest to po listopadowym, bardzo wartościowym i udanym, wyjeździe szkoły do Kotliny Kłodzkiej na obóz językowy Euroweek (byliśmy pierwsi w gminie!) oraz wspólnym kolędowaniu na rynku w Karczewie, kolejny przykład na to, iż uczniowie Zespołu Szkół w Karczewie są aktywni, chętni do podejmowania wszelkich inicjatyw oraz utalentowani.

ZDJĘCIA

Tradycja śpiewania kolęd i pastorałek jest nieodłącznym towarzyszem okresu Świąt Bożego Narodzenia. W jego niezwykle radosny świąteczny klimat wprowadzili nas uczniowie naszej szkoły podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Karczewie. W dniu 16 grudnia br. na Rynku Zygmunta Starego zabrzmiały kolędy w wykonaniu naszych uczniów: Adriany Stan, Barbary Suwały, Anny Dymowskiej, Marty Szostak, Damiana Matysiaka, Bartosza Kościanka, Brajana Trzaskowskiego i Oskara Seroczyńskiego. Uczniów do występu przygotowała p. Magdalena Daniel.

ZDJĘCIA

Okres przedświąteczny to czas, gdy odbywa się wiele akcji charytatywnych, z tej okazji Samorząd Uczniowski naszej szkoły w okresie od 21.11.2017 r. do 05.12. 2017 r. przeprowadził akcję „PODARUJ DZIECKU MISIA” . Dzięki ofiarności i hojności naszych uczniów wiele misiów, zabawek i książeczek trafiło do podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Otwocku i Świetlicy środowiskowej w Karczewie w dniu 6 grudnia. Dzieci bardzo serdecznie przywitały Mikołaja i Śnieżynki a w podziękowaniu za otrzymane prezenty śpiewały piękne piosenki i recytowały wierszyki. Wizyta przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze przy pysznej herbatce i słodkich ciasteczkach. Nie obyło się bez szklanki mleka dla Mikołaja w którego wcielił się Damian Matysiak. Towarzyszył mu pomocnik – Kamil Sosnowski i Śnieżynki; Adrianna Stan, Barbara Suwała i Marianna Chorniy. Nad przebiegiem wizyty czuwały panie; Magdalena Daniel i Agnieszka Szokało.

ZDJĘCIA

Jak to zwyczaj głosi, 6. grudnia Święty Mikołaj odwiedza wszystkie dzieci na Świecie. Tego dnia również zajrzał na chwilę i do Nas, ponieważ słyszał, że jest tu prawie trzydziestu uczniów, którzy w ubiegłym roku byli bardzo grzeczni i ich frekwencja w szkole jest bardzo wysoka. Mikołaj postanowił z tej okazji pogratulować najpilniejszym uczniom i wręczyć im drobne upominki. Mikołaj specjalne prezenty przygotował dla ucznia klasy I TW Damiana Matysiaka oraz ucznia klasy III TW Kamila Hamery, którzy nie opuścili ani jednego dnia w szkole i ich frekwencja wynosi 100%. Święty Mikołaj postanowił także docenić starania uczniów z I TM, którzy zebrali największą liczbę pluszaków i zabawek dla dzieci z Domów Dziecka. Niestety elfy doniosły Mikołajowi, że niektórzy uczniowie i nauczyciele byli niegrzeczni od ostatnich mikołajek. Jako nauczkę i ostatnie ostrzeżenie otrzymali Oni symboliczne rózgi. Uroczystość przygotowały panie Grażyna Szot oraz Agnieszka Szokało. Tego dnia zaszczytną rolę Mikołaja pełnił uczeń klasy I TM Krzysztof Guzek. Śnieżykami pomocnikami Mikołaja byli uczniowie klasy 2 TW - Adrian Kulka, Mariusz Jedynak i Daniel Rudnik. 

ZDJĘCIA

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28