AKTUALNOŚCI

„Znów idą święta”

Pod takim tytułem odbyły tegoroczne Jasełka w Zespole Szkół im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Karczewie.  Tym razem nie były to jednak tradycyjne jasełka, ale przepełniona żartem humoreska na temat piekła, nieba oraz jednego z tradycyjnych domów,  posiadająca „drugie dno”, z którego wyłaniają się wartości wyższe, takie jak: walka dobra ze złem, zanik idei świąt oraz zwrócenie się świata ku materializmowi. Aktorzy świetnie wcielili się w swoje role oddając wiernie charaktery granych przez nich postaci.  Charyzmatyczny Boruta oraz Lucyfer to czołowe figury tego przedstawienia, starające się zniweczyć święta.  Na odsiecz ludziom przychodzą oczywiście anioły, Mikołaj, a nawet śmierć. Przedstawienie składające się z kilku scen, kończy się oczywiście zwycięstwem dobra nad złem, a Boruta zostaje skazany na wygnanie z piekła na ziemię otwocką. Nie trafia tam jednak samodzielnie, a w asyście  mafiozów i ojca chrzestnego. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami w wykonaniu nauczycieli oraz uczniów.

Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie z wielkim zaangażowaniem podeszli do tego przedsięwzięcia przygotowując scenki oraz zdobywając wszelkie atrybuty potrzebne aktorom. Aranżacją przedstawienia oraz dekoracją zajęły się nauczycielki Alicja Świerlikowska oraz Ilona Łukasik. Podziękowania za nieocenioną pomoc należą się także panu Robertowi Guziejko oraz Grzegorzowi Zakrzewskiemu. Jest to po listopadowym, bardzo wartościowym i udanym, wyjeździe szkoły do Kotliny Kłodzkiej na obóz językowy Euroweek (byliśmy pierwsi w gminie!) oraz wspólnym kolędowaniu na rynku w Karczewie, kolejny przykład na to, iż uczniowie Zespołu Szkół w Karczewie są aktywni, chętni do podejmowania wszelkich inicjatyw oraz utalentowani.

ZDJĘCIA

MENU POMOCNICZE

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31